wydarzenia

Fotograficzna Majówka z White Alice

Macie plany na tegoroczną Majówkę? Jeśli nie Warszawa jest dobrym kierunkiem. 2-3.05.2015 odbędzie się kolejna edycja Czarownych Warsztatów. Alicja Reczek White Alice gwarantuje niezwykłą atmosferę i wspaniałą kadrę pozującą …ale to nie wszystko. To będzie magiczny weekend. W planie są zaskakujące stylizacje. Piękne kreacje od projektantów. Sesje modowe na Powiślu. I Wieczór Kulturalny na Starej Pradze. Niezapomniany czas i prawdziwa gratka dla miłośników fotografii.

PRASKA FERAJNA - 2.05.2015 (sobota)
Pierwszy dzień Czarownych Warsztatów to sesje na Starej Pradze. Jeśli lubicie klimat Łodzi Kaliskiej będziecie zachwyceni. Koneser i ul. Inżynierska. Kadra pozująca wcieli się w rolę awangardowej grupy teatralnej. Będzie klimatycznie, barwnie i surrealistycznie. Warto podkreślić, że na pokładzie tegorocznej Majówki występują niezwykłe osoby. Unikatowe typy urody. Wyraziste osobowości. Z jednej strony osoby doświadczone, a z drugiej strony debiutanci. Gościem specjalnym majowej edycji będzie ILONA FELICJAŃSKA.


Łódź Kaliska, Siostry 20 lat później, 1999, fotografia inscenizowana, fot. archiwum Łódź Kaliska

WIECZÓR KULTURALNY - 2.05.2015 (sobota)
To impreza towarzysząca warsztatom. Czwarta edycja Wieczoru odbędzie się w kultowym SKŁADZIE BUTELEK na Starej Pradze. O swojej twórczości opowie 3 gości. PAWEŁ ŚMIAŁEK – mistrz dziewiętnastowiecznej techniki szlachetnej zwanej "mokry kolodion". AMADEUSZ ANDRZEJEWSKI AMADI - przedstawi swój najnowszy film "Bal utracony". To pierwsza w Polsce niezależna produkcja w klimacie steampunk. RAFAŁ RAV KAŹMIERSZAK przyjedzie do Warszawy z Olsztyna. Będzie mówił o projektach społecznych jakie organizuje i w jakich bierze udział. Warto zaznaczyć, że wstęp na Wieczór Kulturalny jest bezpłatny.


fot. Paweł Śmiałek

MODOWE POWIŚLE - 3.05.2015 (niedziela)
Drugiego dnia warsztatów odbędą się sesje modowe. Wezmą w nich udział zarówno modelki jak i modele. W zdjęciach zostaną wykorzystane kreacje od wspaniałych projektantów: Sebastiana Szczepańskiego, Lidii Sajdak LIIL, MOTTENHERZ, Grażyny Pander Kokoszki G-style i Żanety Gizy. Ponadto na pokładzie warsztatów pojawią się 2 zdolne wizażystki: Kaya Karasińska oraz Lidia Ćmie Serduszko. Ale to nie wszystko. Całości dopełni warszawski florysta i stylista- Grzegorz CHMIEL.

Co ponadto? Na warsztatach realizowana będzie druga część filmu backstage. Materiał dedykowany Starej Pradze będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie i facebook. Autorem filmu jest MARCIN BOGDAN SZADKOWSKI. Swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze uczestników warsztatów SKIBEK – człowiek orkiestra. Na planie pojawi się także kultowy ANDRZEJ BERSZ. Pierwszy raz pozować będzie GRAŻKA – fotografka, wulkan energii, kobieta-dusza. Warto zaznaczyć, że tradycyjnie wśród osób pozujących na Majówce pojawią się muzycy, tym razem z zespołu The Poisoned Hearts. I PAULA NAGEL oprócz tego, że pozuje jest warszawską dj'ką - razem z siostrą tworzy formację CAT'S WHISKERS.

Kontakt:
alice_white@poczta.fm

Strona wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/625239250940901/


fot. Mateusz Kostoń


fot. Ewa Waszkiewicz-Człapa


fot. Katarzyna Widmańska

Osoby pozujące podczas warsztatów


Lidia Ćmie Serduszko, fot. Alterlighting Photography


Paula Nagel, fot. seide


Ilona Felicjańska, fot. Dogma Photo


Grażyna Łącka, fot. Helios


Skibek, fot. Andżelika Staszewska


Andrzej Bersz, fot. Miłosz Wozaczyński


Grzegorz Chmiel fot. Krystian Marcin Chrzanoski