Zasady publikacji

Zasady publikacji zdjęć na łamach FOTARTS.PL.

FOTARTS.PL jest internetową galerią fotograficzną, dzięki której w łatwy i szybki sposób opublikujesz swoje zdjęcia. Obiektywne opinie innych użytkowników pomogą szlifować warsztat fotograficzny, a brak ograniczeń w liczbie publikowanych zdjęć pozwoli Ci szybko zbudować własne portfolio.

Proces rejestracji

Zanim opublikujesz zdjęcie na fotarts wymagane jest zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego po wcześniejszym zapoznaniu się z regulaminem.

Ustawienia konta

Wszystkie ustawienia dotyczące konta oraz dodanych zdjęć znajdują się w Panelu. Tam możesz zmienić swoje dane osobowe, hasło, e-mail, edytować opisy zdjęć oraz je usuwać.

Publikacja zdjęć

Zdjęcie dodajesz klikając na "Dodaj foto", tutaj pojawia się formularz, w którym nadajesz tytuł zdjęciu, wybieramy kategorie oraz opcjonalnie nadajesz opis. Możesz również segregować zdjęcia w swoim portfolio za pomocą katalogów, które dodajesz klikając w panelu na Katalogi. Dodane katalogi pojawią się w formularzu wysyłania zdjęcia w opcji Katalog oraz w Modyfikuj.

Wystawianie ocen i komentarzy

Każdy użytkownik fotarts może wystawiać komentarze pod warunkiem, że dotyczą fotografii. Jeśli krytykujesz zdjęcie to staraj się tak pisać komentarz, aby wyjaśniał błędy popełnione przez autora oraz zawierał wskazówki jak je naprawić w przyszłości. Oceniać zdjęcia można po zebraniu minimum 10 ocen powyżej 6 i mieć przynajmniej 5 zdjęć ocenionych we własnym portfolio. Zobowiązany jesteś do napisania komentarza jeśli wystawiasz ocenę od 1 do 3 oraz od 8 do 10, który wyjaśnia dlaczego taka ocena.

Średnia ocen

Srednia ocen pojawia się po opublikowaniu minimum 15 zdjęć (poszczególne zdjęcie musi otrzymać ocenę).