wydarzenia

Warsztaty dla modelek i modeli "Emocje przed obiektywem"

Warsztaty te pozwolą Wam zrozumieć i poznać istotę emocjonalnej gry przed obiektywem w trakcie sesji fotograficznej.

W tej specyficznej dziedzinie "modelingu" celem jest osiągniecie efektu, który porusza odbiorców na poziomie emocjonalnym, a przekaz fotografii jest ważniejszy od jej "ładności"

Najważniejsze jest jednak to, że i modele mogą poczuć, iż opowiadają coś dla siebie istotnego, coś w co sami wierzą, a ich rola nie sprowadza sie tylko do efektownego wygładu.


Wiele doświadczonych modelek posiada umiejętność "pozowania". Starannie umalowane i wystylizowane, potrafią przyjąć efektowną minę i pozę. W takiej sytuacji nawet marny fotograf będzie miał ładne zdjęcie ładnej dziewczyny... powstaną śliczne obrazki. Umiejętności bardzo przydatne i oczekiwane w fotografii komercyjnej typu beauty, glamour, fashion lub akt, ale niezbyt przydatne w fotografii, która umownie będę nazywał Fotografią Emocjonalną.Pewna modelka powiedziała mi coś w tym rodzaju:


"Jeszcze żaden fotograf nie chciał na sesji ze mną wydobywać naturalnych emocji. Miał swój określony plan, który za wszelką cenę chciał zrealizować, nie interesując się mną zupełnie, nie wchodząc w żaden indywidualny kontakt. Z zasady, kazał mi być seksowną albo słodką. Dla mnie było to śmieszne, sztuczne, oszukane.


OK, takie zdjęcia mogą mi się podobać, lecz czegoś im brakuje. Właściwie tak jest z większością zdjęć, z tą różnicą, iż mężczyźni w roli fotografa żądają aby modelka była seksowna, a kobieta-fotograf od modelki oczekuje pozowania w stylu Vogue.


A gdzie w tym wszystkim jest kreatywność, oryginalność, poszukiwanie, docieranie do tego co niewidoczne"Podobne opnie słyszałem od wielu innych modelek i właśnie te modelki zapraszamy na nasze warsztaty.


Miejscem spotkania będzie ogromne studio (nie fotograficzne) na poddaszu starej oficyny na ul. Koszykowej w Warszawie.


Nasza strona www: http://members.upcpoczta.pl/a.bersz
Facebook: https://www.facebook.com/SchodyDoNieba

Prowadzący warsztaty:


Andrzej Bersz - "Schody do Nieba", model, fotograf, aktor
http://www.maxmodels.pl/model-schody_do_nieba.html
https://www.facebook.com/andrzej.bersz

Bartosz Grzywna - fotograf, filmowiec
http://grzywna.jimdo.com
https://www.facebook.com/bartosz.grzywna